Claudio Edinger – Delilik

Fotoğrafçılık bolca teknik ve teknolojik meselelere boğulmuş bir konu. Öyle ki, bu meselelere eğilmekten fotoğraf çekmeye  neden başladığını unutmak çok kolay.  Şu makina, bu lens, yüksek iso performansı benim fotoğraf çekmeye başlama sebebim değildi. Zaman zaman unutuyorum sanırım, sonra bir fotoğrafçı çıkıp hatırlatıyor.

Claudio Edinger’in Delilik serisi bi’ süredir gördüğüm en etkileyici serilerden biri. Çokça kullanılmış ve bu sebeple aşındırılmış bi’ durum hakkında bayağılığa, acımasızlığa kaçmayan fotoğraflar çekmek çok zorken, Claudio beyefendinin fotoğraflarını kendisinin derin anlayış ve kavrayışına yoruyorum.

Tek bir tanıma sıkıştırılmış insanların mizaçlarının birbirlerinden ne derece farklı olduğunu ve kimin iyiliği için tutuldukları belirsiz yaşam alanlarını gösteriyor olması, fotoğrafların hissettirdiklerinin yanında, benim için düşündürücü oldu. Üzerine konuşması zor olan insan hallerini büyük bir samimiyetle aktarabilmesi ve kimi zaman fotoğrafçının anlatmak istediğinden daha fazla şeyi anlatabilmesi fotoğrafı neden sevdiğimi tekrar tekrar hatırlamamı sağlıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Reklamlar

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: